Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

30 березня 2020 року було проведено перше онлайн обговорення "LiveJournal IP & COViD19: Патент та доступ до лікування в надзвичайних обставинах". Захід відбувся за участю фахівців відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) та Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України. 

Серед питань, які були винесені на обговорення, такі: ситуація у світі, яка виводить на перший план питання розвитку та підтримки сфери охорони здоров'я та безперешкодного доступу до лікування; інструменти примусового ліцензування винаходів, які стосуються лікарських засобів, та можливості їх використання в Україні. Головними доповідачами заходу стали начальник відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту та керівник проєкту IP Academy Ольга Кулініч, керівник Центру гармонізації прав людини та прав інтелектуальної власності НДІ ІВ НАПрН України Оксана Кашинцева, юрист БО "100% Життя", стипендіат Вашингтонського юридичного коледжу (American University) Микита Трофименко. Загалом до зустрічі в режимі онлайн долучилося 28 учасників.

 

 

 

В Укрпатенті триває опрацювання патентів України на винаходи, зареєстрованих у відповідному Державному реєстрі протягом останніх 5 років і надісланих для участі у Всеукраїнському конкурсі «Винахід 2020» (Конкурс).
Попередній відбір для участі в Конкурсі пройшли 240 патентів на винаходи – за ними надійшли матеріали, що відповідають оголошеним умовам.

Станом на 30 березня 2020 року Експертна рада Укрпатенту провела експертне оцінювання всіх поданих матеріалів за критеріями, встановленими Положенням про Конкурс. Уже визначені номінації, за якими будуть обиратися переможці. Результати роботи Експертної ради Укрпатенту фіксуються документально.

Оформлені згідно з чинним порядком пропозиції Експертної ради Укрпатенту в установлені строки будуть представлені Конкурсній комісії для аналізу номінованих робіт та визначення переможців Конкурсу.
 

Шановні користувачі! Зважаючи на велику популярність пошукового ресурсу «Спеціалізована БД “Винаходи (корисні моделі) в Україні”» та численні запити користувачів, Укрпатентом відновлено доступ до цього ресурсу в повному обсязі.

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) нагадує про доступність та запрошує переглянути запис вебінару щодо прав інтелектуальної власності (ІВ) в сфері досліджень та розвитку у сільскому господарстві.

Webinar Recording: IP and Agriculture

Теми, які були розглянуті під час вебінару:

  • Права інтелектуальної власності в контексті сільськогосподарських досліджень для розвитку;
  • Система ІВ: патенти та інші інструменти;
  • ВОІВ та WIPO GREEN;
  • Трансфер технологій та підходи до інтелектуальної власності у сфері досліджень для сільского господарства.

Вебінар був проведений за підтримки платформи CGIAR, яка працює з Big Data у сфері сільского господарства.

 

Європейське патентне відомство (ЄПВ), Всесвітній фонд дикої природи (WWF) запрошують 28 березня 2020 року долучитися до всесвітньої ініціативи Година Землі 2020 (Earth Hour 2020). Ініціатива, започаткована WWF та її партнерами в Сіднеї у 2007 року, сьогодні підтримується організаціями та окремими учасниками у 180 країнах світу.

Учасники ініціативи погоджуються вимкнути неістотні електричні джерела світла на одну годину з 20:30 до 21:30 і тим самим сприяти підвищенню рівня обізнаності населення Землі про споживання енергії та наслідки цього споживання. ЄПВ у 2020 році підтримує тематичну акцію й вимкне не критично важливе світло на всіх своїх майданчиках. 

В організації підкреслюють, що системні заходи, які впроваджуються за схемою екологічного менеджменту та аудиту (EMAS) з 2009 року, скоротили щорічне споживання електроенергії на 13%, споживання води – на 9%, утворення залишкових відходів – на 24%, споживання теплової енергії – на 20%, загальне споживання паперу – на 3,9% та викиди CO2 від споживання енергії – на 68%. На рівні локальних офісів ЄПВ співпрацює з містами за напрямом зменшення викидів CO2, упровадження альтернативних джерел енергії та мінімізації використання паперу шляхом широкого впровадження цифрових рішень.

Як зазначають у WWF Ukraine, в Україні Година Землі об’єднала понад 80 міст, сотні організацій, бізнесів та навчальних закладів. Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках, оскільки увага зосереджена на збереженні життів – власного та близьких. В процесі долучення до ініціативи Година Землі 2020 WWF пропонує кожному учаснику обрати хоча б одну нову звичку, яка допоможе природі почати відновлюватись.

 

Процес створення винаходу, як правило, базується на великому дослідницькому, інженерному й виробничому досвіді винахідника й не мислимий зараз без ретельного вивчення технічної й особливо патентної інформації, порівняльного аналізу об'єкта з раніше створеними аналогами, і нарешті оформлення нових заявок на винаходи (корисні моделі) відповідно до встановлених правил. Для успішного складання заявок також необхідно застосовувати закони формальної логіки, а саме:

  • тотожності;
  • несуперечності;
  • виключеного третього;
  • достатньої підстави.

Ці закони також мають застосовувати експерти під час експертизи заявок, тому пропонуємо разом з нами згадати їх. 

Читати далі...

 

 

Міжнародний день інтелектуальної власності (ІВ) у 2020 році проходить під слоганом «Інновації для "зеленого" майбутнього». Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) у рамках заходів, що проводяться з нагоди відзначення цього свята, запрошує долучитися до інформаційної кампанії WIPO Green.

Винайшли новаторську зелену технологію? Маєте історію успіху в бізнесі «чистих» технологій? Діліться з організацією до 16 квітня 2020 року та потрапляйте до спеціальної розсилки WIPO Green до Міжнародного дня ІВ. 

Повідомлень очікують на адресу wipogreen@wipo.int з темою «Contribution: World IP Day 2020».

 

 

Розвиток фото- та відеознімальної техніки, а також засобів відтворення знятого натепер досяг разючих успіхів. Розглядаючи сучасні фотографії, мимоволі виникає думка, що зображення на них кращі, ніж у реальності. 

Практично кожен винахідник бажає найбільш повно та ясно донести оригінальність свого винаходу іншим, поділитися піднесенням від захоплення створеним чи похизуватися. Найкращим для цього може стати можливість просто показати результати своєї технічної творчості. Доступність фотоапаратури природно наштовхує на думку, що фотографії є очевидним та найпростішим варіантом для реалізації такої мети, а саме для ілюстрації матеріалів заявки на винахід чи корисну модель. Та чи все так просто? 

Читати далі...

 

Популярне на сайті

Всеукраїнський конкурс «Винахід року 2020»

З метою популяризації винахідницької діяльності та привернення уваги вітчизняних і закордонних інвесторів й виробників, за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), спільно з Торгово-промисловою палатою України  проводить Всеукраїнський конкурс «Винахід року 2020» (далі - Конкурс).

До участі в Конкурсі запрошуються підприємства, установи, організації, дослідницькі групи незалежно від їх відомчої підпорядкованості та місцезнаходження, а також винахідники й розробники (фізичні та юридичні особи). У ході Конкурсу будуть розглянуті винаходи, які захищені чинними патентами України на винаходи, що видані протягом останніх 5 років.
 
Детальна інформація про умови участі у Конкурсі розміщена на веб-сайтах: www.ukrpatent.org, www.iіі.ua, www.ucci.org.ua.  

АНКЕТА в форматі  doc або   Google форма
ЗАЯВА в форматі  doc або   Google форма
ПОЛОЖЕННЯ

Прийом матеріалів триватиме до 29 лютого 2020 року на e-mail: konkurs2020@ukrpatent.org
 
За додатковою інформацією можна звертатися у Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Укрпатенту за адресою: бульвар Лесі Українки, 26, м. Київ, 01133, тел.: (044) 494-06-66, (044) 494-06-60, e-mail: konkurs2020@ukrpatent.org.

 

Корисно знати

Безоплатні навчальні та довідкові матеріали ВОІВ та ЄПВ

Віртуальні навчально-інформаційні семінари ЄПВ з патентної інформації

ЄПВ здійснило публікацію програми вебінарів й інтерактивних навчальних курсів з патентної інформації на 2020 рік. Всі заходи безоплатні та здійснюються в режимі онлайн. Реєстрація для участі у будь-якому вебінарі здійснюється за адресою: https://epo.webex.com/mw3300/mywebex

Нижче наведено дати та час проведення вебінарів, що відбудуться у 2020 році.

Дата і час (за Києвом)
Назва
21.01.2020
1100
Патентні сімейства
22.01.2020
1100
Ознайомлення з новим Espacenet
28.01.2020
1100
База даних правового статусу INPADOC - основна
29.01.2020
1130
Новий Espacenet: розширені функції
11.02.2020
1100
PATSTAT онлайн
04.03.2020
1130
Ознайомлення з Європейським патентним реєстром
11.03.2020
1130
Систематизація інформації щодо EР та СPC як пов’язаних даних
09.06.2020
1600
Розширення та коригування строку дії SPC: захист понад 20 років у Європі, США та Азії: 
1. ЄС та США
16.06.2020
1600
Розширення та коригування строку дії SPC: захист понад 20 років у Європі, США та Азії: 
2. Китайський Тайбей, Сінгапур та оновлення щодо Китаю
23.06.2020
1600
Розширення та коригування строку дії SPC: захист понад 20 років у Європі, США та Азії:
3. Корея та Японія
16.09.2020
1130
Доступ до судових рішень щодо патентів стосовно всієї Європи через ECLI (European Case Law Identifier)
16.09.2020
1530
PATSTAT онлайн
29.09.2020
1530
Всесвітня база даних правового статусу INPADOC - основна
07.10.2020
1130
Ознайомлення з Європейським патентним реєстром
13.10.2020
1530
Патентні сімейства
24.11.2020
1600
Патентна інформація з регіону АSЕАN - патентні системи, пошук та документація:
1. Сінгапур та Малайзія
25.11.2020
1100
Всесвітня база даних правового статусу INPADOC - розширена
01.12.2020
1600
Патентна інформація з регіону АSЕАN – патентні системи, пошук та документація:
2. Таїланд та Індонезія
09.12.2020
1600
Патентна інформація з регіону АSЕАN - патентні системи, пошук та документація:
3. В'єтнам, Філіппіни та М'янма

 

З переліком усіх проведених і запланованих ЄПВ вебінарів з тематики, що стосується патентної інформації можна ознайомитися за адресою https://epo.org/pi-training .

Якщо ви пропустили один із вебінарів, не хвилюйтесь, більшість з них будуть доступні у форматі відеозапису протягом одного місяця після їх проведення. Необхідно перейти на https://epo.org/pi-videos та вибрати вебінар, який вас зацікавив.

Джерело інформації:  Patent Information News 4 /2019

 

Віртуальні навчально-інформаційні семінари ВОІВ з тематики РСТ

ВОІВ щороку організовує безоплатні віртуальні семінари (вебінари), присвячені питанням, пов’язаним із системою РСТ. Мета цих вебінарів полягає в інформуванні користувачів у всьому світі про останні досягнення, зміни та оновлення в системі РСТ.

Нижче наведено перелік вебінарів, проведення яких заплановано на перше півріччя 2020 року.

 

 Дата і час
(за Києвом)
 Мова  Тема  
 10.03.2020
1830-1930
 12.03.2020
930-1030
 англійська PATENTSCOPE для експертів реєстрація
  21.04.2020
1830-1930
 23.04.2020
930-1030
 англійська Пошуки в галузі хімії у PATENTSCOPE реєстрація
  05.05.2020
1830-1930
07.05.2020
930-1030
 англійська Інструменти перекладу, доступні в PATENTSCOPE реєстрація
  16.06.2020
1830-1930
  18.06.2020
930-1030
 англійська Список результатів у PATENTSCOPE реєстрація

 

З переліком усіх проведених і запланованих ВОІВ вебінарів з тематики РСТ, а також з відповідними матеріалами (зокрема, слайд-презентаціями PowerPoint) можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ВОІВ: (https://www.wipo.int/pct/en/seminar/webinars/index.html)
 

Джерело інформацїї: PCT Newsletter  No. 02/2020

 

Шановні заявники та власники охоронних документів! До вашої уваги інформація щодо роботи підприємства на період заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

ПОКАЗНИКИ

Лютий 2019 Лютий 2020

Винаходи

315
232

Корисні моделі

697
556

Промислові зразки

221
159

Знаки для товарів і послуг

3012
3208

Усього надійшло

4245
4155
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

01

Квітня , 2020

На цей день подій не заплановано

Всі події