Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

Новий тип акумулятора, який перевершить Tesla, 3D-вирощування супервеликих кристалів металу, біорозкладний пластик для пакування та українські проекти, які поїдуть на CES 2020. Пропонуємо ознайомитися з добіркою цікавинок зі світу інновацій.

 

Науковцями Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України винайдено і реалізовано принципово новий спосіб вирощування супервеликих кристалів особливо тугоплавких металів. Таку 3D-технологію застосовано вперше у світі. Супервеликі монокристали вольфраму є наукоємною продукцією, яку використовують для створення термоемісійних перетворювачів ядерної енергії в електричну на борту космічних апаратів, морських суден або об’єктів, доступ до яких обмежений, для виготовлення дзеркал надпотужних лазерів, виробництва тиглів для вирощування монокристалів екзотичних матеріалів тощо. 

Читати далі

Супервеликий монокристал вольфраму у вигляді циліндра. Фото: Пресслужба НАН України

 

Український проект вітряка для міста Sirocco Energy став переможцем програми грантового фінансування Кліматичні Інноваційні Ваучери, частини програми FINTECC, що фінансується ЄС та реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Завдяки програмі команда розробила установку вітряка потужністю 5 кВт і готова запустити виробництво.

Читати далі

 

Український підприємець-новатор розробляє альтернативу для літій-іонних батарей. З березня 2019 року в Івано-Франківську над цим завданням працює R&D-центр на 20 співробітників. Розпочати виробництво акумуляторів нового типу, які перевершують за більшістю параметрів акумулятор Tesla, планують наступного року.

Читати далі

 

Розробка біорозкладного матеріалу для пакування від компанії BIOC отримала перше місце та кошти на розвиток на київському хакатоні Circular Economy Hackathon, який об’єднує українських винахідників та відповідальний бізнес. Проект з дослідження біопластику дозволив винайти гранули, в основі яких лежить кукурудзяний крохмаль, полімолочна кислота та домішки. Їх основним застосуванням буде заміна пластикових гранул при виробництві пакувань.

Читати далі 


Серед українських стартапів, які претендують на участь у щорічній виставці CES 2020: проект бездротової передачі енергії, безпечний для здоров'я людей знищувач комах, пристрій для вимірювання якості повітря та рішення, які базуються на машинному навчанні, для моніторингу стану людей із з біполярним розладом, а також інші перспективні розробки. 

Читати далі 

 

Українець розробив універсальний інвалідний візок для пересування лісовими дорогами.

Читати далі 

 

За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), в 2018 році новатори в усьому світі подали 3,3 млн патентних заявок. Зростання поданих патентних заявок продовжується дев'ятий рік поспіль і склало 5,2%. Кількість поданих на реєстрацію в усьому світі товарних знаків зросла до 14,3 млн, а промислових зразків - до 1,3 млн.

Лідерство серед регіонів за кількістю заявок на реєстрацію патентів, знаків для товарів і послуг, промислових зразків та ін. утримують країни Азії. На Китай припадає майже половина всіх патентних заявок в світі, значне зростання спостерігається в Індії.

Також в 2018 році на 8,9% збільшилася глобальна кількість заявок на охорону сортів рослин (20 210 заявок). За даними, отриманими від 92-х національних і регіональних відомств, в 2018 році в світі діяло близько 65 900 зареєстрованих географічних зазначень.


Джерело: ВОІВ

 

 

У підрубриці «Стандарти ВОІВ» рубрики «Стандарти у сфері інтелектуальної власності» розміщено актуалізований неофіційний переклад українською мовою стандарту ВОІВ ST.60 "Рекомендації щодо бібліографічних даних, які стосуються знаків" відповідно до його чинної редакції, опублікованої ВОІВ.

Протягом III кварталу 2019 року Фонд патентної документації громадського користування (ФГК) поповнився періодичними виданнями та патентною документацією, одержаною переважно у рамках міжнародного співробітництва.
 

З 30 вересня по 09 жовтня 2019 року у м. Женева проходила 59-та серія засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). За результатами сесій узгоджено Програму та бюджет ВОІВ на період 2020-21 рр, також до договорів в сфері інтелектуальної власності (ІВ) приєдналися понад десять нових країн. Усього засідання Генеральної асамблеї ВОІВ зібрали понад 1200 делегатів.

Під час сесій затверджено Програму та бюджет ВОІВ на дворічний період 2020-2021 рр. Прогнозований дохід організації складе 882,8 млн шв. франків, що на 6,4 % перевищить показник минулого періоду.

Під час заходів було зафіксовано 11 нових приєднань до договорів ВОІВ і ратифіковано 26 договорів з ВОІВ. Також в ході роботи на Асамблеях ВОІВ делегати, окрім вирішення низки важливих системних питань, затвердили процедуру призначення Генерального директора ВОІВ в 2020 році; прийняли рішення про склад Координаційного комітету; відклали розгляд 10 наявних заявок на розміщення зовнішніх бюро ВОІВ до отримання в 2021 році результатів оцінки наявної мережі зовнішніх бюро, а також затвердили Генеральний план капітальних витрат Організації на період 2020-2029 років.

У період проведення засідань держави-члени ВОІВ організували цілий ряд заходів і виставок. Зокрема, такі  заходи були проведені В'єтнамом, Росією, Фінляндією, Італією, Філіппінами, Таїландом та Україною.

Нагадаємо, Укрпатент на 59-й серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ був представлений делегацією, яку очолив Генеральний директор підприємства Андрій Кудін. Учасники делегації активно долучилися до роботи засідань Асамблеї, взяли участь у заходах, які безпосередньо впливатимуть на формування державної політики у сфери ІВ та сприятимуть розвитку національної системи правової охорони ІВ, вдосконаленню роботи з національними та іноземними заявниками.

Джерело, фото: ВОІВ, Укрпатент
 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні співвітчизники! Від імені колективу Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» вітаю вас із Днем захисника України! Традиції виховання мужності та стійкості, що ведуть лік з часів розквіту українського козацтва, зіграли визначальну роль у формуванні української національної ідеї, стали символом свободи, вірності та любові до Батьківщини. Сьогодні перед тими, хто обрав справою свого життя захист України, постають надскладні завдання, вирішення яких веде до подальшого ствердження та загартовування української нації. Зусилля кожного з нас, реалізовані у сфері військового, економічного, інформаційного та інтелектуального захисту, мають забезпечити надійну підтримку й загальний успіх цього процесу.

Бажаю всім захисникам України міцного здоров’я, наснаги в повсякденній нелегкій праці, тепла, любові та мирного неба над головою.

З повагою,
Генеральний директор
Андрій Кудін

 

З метою підвищення рівня правових знань та закріплення теоретичних знань з правової охорони інтелектуальної власності 9 - 10 жовтня 2019 року з експозицією Музею правової охорони інтелектуальної власності ознайомились студенти юридичного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України та факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв. Під час екскурсій, які проводила завідувач Музею Антоніна Ферчук, студентська молодь дізналася про основні історичні етапи розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності на теренах України.

Після відвідування екскурсанти ділилися своїми враженнями у книзі відгуків Музею, відзначивши цікаві історії про винахідників та винаходи, висвітлені в музейній експозиції та отриману корисну інформацію про правову охорону інтелектуальної власності в Україні та за її межами.

 

 

 

 

Протягом вересня 2019 року надійшло 3073 заявки на об’єкти промислової власності (ОПВ). Серед заявок: 205 - на винаходи, 330 - на корисні моделі, 2408 - на знаки для товарів і послуг, 130 - на промислові зразки. Загальна кількість охоронних документів на ОПВ, зареєстрованих у вересні, становить 1521.

Популярне на сайті

Описи до патентів України на винаходи і корисні моделі

Опис до патенту на винахід (корисну модель) є вичерпним джерелом інформації стосовно винаходу (корисної моделі).

Опис розкриває суть винаходу (корисної моделі) та підтверджує обсяг правової охорони, визначений формулою винаходу (корисної моделі). Відповідно до ч.2 ст.23 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" Міністерство економічного розвитку і торгівлі України публікує опис до патенту.

Описи до патентів на винаходи і корисні моделі публікуються одночасно з офіційним бюлетенем "Промислова власність" на таких носіях:

на паперовому носієві (з 1993 по 2011 рік включно). З 1 січня 2012 року видання друком описів до патентів на винаходи і корисні моделі та їх безоплатна розсилка припинені;

- на CD-ROM "Винаходи в Україні" (з 2005 року).      

Описи до патентів на винаходи і корисні моделі постійно надсилаються визначеним організаціям України, зокрема, органам національної системи науково-технічної інформації, згідно із затвердженими Реєстрами безоплатної розсилки з метою комплектування їх патентно-інформаційних фондів поточною національною патентною документацією: на паперовому носієві (з 1993 по 2011 рік включно), на CD-ROM "Винаходи в Україні" (з 2005 року).

Користувачі мають можливість:

1. Ознайомитись з описами до патентів:

-  у Спеціалізованій базі даних "Винаходи (корисні моделі) в Україні", яка містить повні відомості про зареєстровані патенти на винаходи (корисні моделі) у структурованому вигляді та патентні документи у форматі PDF, доступ до якої надається на безоплатній основі на веб-сайті Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (далі – Укрпатент); 

- у Фонді патентної документації громадського користування (ФГК), який  входить до структури Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Укрпатенту (бульвар Л. Українки, 26, м. Київ, 01133, тел.: (38 044) 494-06-90);

2. Придбати національний CD-ROM "Винаходи в Україні".

 

Зразок опису до патенту на винахід

 

Зразок опису до патенту на корисну модель

 

Актуалізовано 08.06.2018
Корисно знати

Державні стандарти України (ДСТУ)

ДСТУ в галузі промислової власності

У 1997 році в Україні започатковано систему державних стандартів у галузі промислової власності та з 1 січня 1998 року наказом Держстандарту України від 6 червня 1997 року № 327 введено в дію такі стандарти:

  • ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення. Порядок складання та оформлення
  • ДСТУ 3575-97 Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення

Стандарти розроблені відповідно до чинного законодавства України в галузі промислової власності. Застосування цих стандартів є обовʼязковим для суб'єктів господарювання, визначених частиною 2 статті 15 Господарського кодексу України.

ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення.
Порядок складання та оформлення
Чинний від 1998-01-01

Цей стандарт установлює основні положення, порядок складання та оформлення патентного формуляра - офіційного інформаційного документа, який засвідчує стан об'єкта господарської діяльності як товару щодо порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на об'єкти промислової власності. Застосовується для забезпечення використання об'єкта господарської діяльності у державі та за кордоном без порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на обʼєкти промислової власності.

Для полегшення складання та оформлення патентного формуляра розроблено посібник "Виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на обʼєкти промислової власності. Порядок складання та оформлення патентного формуляра. Методичні рекомендації", в якому детально розʼяснюється як правильно заповнювати кожний розділ патентного формуляра з урахуванням чинних законодавчих актів України, а також норм міжнародного права у сфері правової охороні інтелектуальної власності.

ДСТУ 3575-97 Патентні дослідження.
Основні положення та порядок проведення
Чинний від 1998-01-01

Цей стандарт установлює основні положення, порядок проведення та форму звіту про патентні дослідження. Стандарт застосовується в усіх галузях господарської діяльності на етапах створення і використання об'єкта господарської діяльності. Суттю проведення патентних досліджень є визначення патентоспроможності об'єктів господарської діяльності, ситуації щодо використання прав на об'єкти промислової власності, а також виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та прав заявників на об'єкти промислової власності. У стандарті знайшли відображення правові відносини на всіх етапах життєвого циклу об'єкта господарської діяльності, здійснена гармонізація термінів та визначень з тими, що використовуються у чинному законодавстві України.

Для полегшення застосування цього стандарту розроблено посібник "Патентні дослідження. Методичні рекомендації", в якому розʼяснюються основні положення стандарту та надаються пояснення щодо їх використання. У методичних рекомендаціях висвітлюються можливості використання інформаційної бази для визначення патентної ситуації шляхом поєднання традиційних методів пошуку інформації та сучасних інформаційних технологій.

Ознайомитись із стандартами та посібниками до них можна у Фонді патентної документації громадського користування (ФГК).

Замовити виготовлення офіційних копій стандартів на паперовому носії чи в електронному вигляді можна в Державному підприємстві "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (ДП "УкрНДНЦ"):

  • надіславши листа на електронну адресу: ushop@uas.org.ua;
  • скориставшись послугами його інтернет-магазину shop.uas@org.ua

Контакти для замовлення нормативних документів:

(044) 452-42-13 – на паперовому носії;
(044) 450- 59-67 – на електронному носії.

Модифіковано 24.09.2019

 

Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент)  відповідно до Наказу №140-Н/2019 від 11.09.2019 року прийнято рішення про припинення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Укрпатенту.

ПОКАЗНИКИ

Вересень 2018 Вересень 2019

Винаходи

207
205

Корисні моделі

449
330

Промислові зразки

132
130

Знаки для товарів і послуг

3075
2408

Усього надійшло

3863
3073
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

18

Жовтня , 2019

На цей день подій не заплановано

Всі події