Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

У підрубриці «Стандарти ВОІВ» рубрики «Стандарти у сфері інтелектуальної власності»  розміщено актуалізований неофіційний переклад українською мовою стандарту ВОІВ ST.96 «Рекомендації щодо обробки інформації з промислової власності з використанням XML (розширюваної мови розмітки)» відповідно до його чинної редакції, опублікованої ВОІВ.

З  метою сприяння поглибленню загальноосвітньої підготовки з питань правової охорони ІВ, популяризації музейними засобами дієвості державної системи  правової охорони ІВ та в цілому популяризації культурної спадщини України упродовж  2019 року проводились екскурсії експозицією Музею правової охорони інтелектуальної власності для груп студентської молоді, інших категорій населення України та іноземних гостей.

Категорія відвідувачів Кількість
екскурсантів
Студенти Київського національного університету культури і мистецтв,
факультети інформполітики та міжнародних відносин
46
Студенти Інституту інтелектуальної власності і права  Одеської юридичної академії 26
Студенти Українського аграрного університету 1
Студенти Національного університету біоресурсів
і природокористування України, юридичний факультет
22
Студенти НТУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»  75
Учасники тренінгу з охорони ІВ для представників митниць України 10
Делегація Китайської ради з питань сприяння міжнародній торгівлі м. Гуанчжоу 11
Автори проєкту «Знак. Українські товарні знаки 1960–80» 2
Працівники бібліотек системи НАН України
та відділу довідково-інформаційного фонду експертизи Укрпатенту
9
Київські підприємці 2
Працівники посольства Франції в Україні 3
Комісія з перевірки Відділу охорони державної таємниці 4
Працівники Фастівського державного краєзнавчого музею 2
Усього 213

 

Музей ІВ пропонує до ознайомлення експозицію, присвячену основним історичним етапам розвитку правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Для організації екскурсій звертайтеся до завідувача Антоніни Ферчук за тел.: +380 (44) 494-06-30.

 

Візит делегації з м. Гуанчжоу

Візит представників посольства Франції в Україні

 

Відомче досьє ЄПВ, яке оновлюється кожні півроку, тепер доступно в трьох форматах: CSV, XML та JSON. JSON, або JavaScript Object Notation – формат обміну даними, який є простим та широко використовуваним, безсхемним текстовим форматом для кодування пар ключових значень. На відміну від CSV, із JSON значення можна вкладати та комбінувати, дозволяючи комплексним структурам бути багатозмістовно кодованими без втрати читабельності.

Сучасні безсхемні (NoSQL) системи баз даних зазвичай пропонують прямий імпорт JSON-документів. Наприклад, лише один командний рядок потрібен для введення шести мільйонів номерів публікацій поточного відомчого досьє ЄПВ до бази даних MongoDB.

Таким чином, користувачі та власники баз даних можуть бути впевнені в повноті набору всіх публікацій ЄПВ.

Детальніше за посиланням epo.org/authority-file.     

Джерело інформації Patent Information News 4/2019

Як відомо, відповідно до чинного Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, затвердженого Постановою КМУ №1716 від 23.12.2004, статус неприбуткової установи та організації надає суттєві пільги відповідним платникам. Згідно з п.31 цього Порядку «Неприбуткові установи та організації, які є заявниками чи власниками патенту на винахід або корисну модель, сплачують кожен збір за дії, пов’язані з охороною прав на такі об’єкти, за винятком зборів згідно з кодами 13300, 13400, 13500 і 13700, у розмірі: 20 відсотків установленого розміру у разі, коли зазначені особи є заявниками за заявкою на винахід чи власниками відповідного патенту; 40 відсотків установленого розміру у разі, коли зазначені особи є заявниками за заявкою на корисну модель чи власниками відповідного патенту». У п.32  зазначається: «У разі коли заявником (заявниками) чи власником (власниками) патенту на винахід (корисну модель) є винахідник винаходу (корисної моделі) разом з неприбутковою установою та організацією, кожен збір за дії, пов’язані з охороною прав на такі об’єкти, за винятком зборів згідно з кодами 13300, 13400, 13500 і 13700, сплачується у розмірі: 20 відсотків установленого розміру у разі, коли зазначені особи є заявниками за заявкою на винахід чи власниками відповідного патенту; 40 відсотків установленого розміру у разі, коли зазначені особи є заявниками за заявкою на корисну модель чи власниками відповідного патенту».

З метою заощадження часу та ресурсів як заявників, так і співробітників Укрпатенту, запроваджено нову процедуру перевірки належності установи чи організації до неприбуткових, а саме за допомогою Електронного кабінету платника за посиланням. За цим посиланням відкривається форма, у яку  необхідно лише ввести код ЄДРПОУ установи чи організації. 

Наразі неприбутковим установам та організаціям непотрібно надсилати копії Рішення про включення установи до Реєстру неприбуткових підприємств: Укрпатент може оперативно перевірити актуальність статусу неприбуткової установи чи організації через електронний ресурс. 

Разом з тим, для уникнення непорозумінь під час перевірки розмірів зборів заявникам бажано повідомити Укрпатент про те, що установа чи організація є неприбутковою. 

 

У підрубриці «Стандарти ВОІВ» рубрики «Стандарти у сфері інтелектуальної власності» розміщено актуалізований неофіційний переклад українською мовою стандарту ВОІВ ST.27 «Рекомендації щодо обміну даними стосовно правового статусу патентів» відповідно до його чинної редакції, опублікованої ВОІВ

Уже стало доброю традицією проводити в середині січня міжнародну акцію  Museum Selfie Day. Акція, започаткована 2014 року, покликана привернути увагу до культурної спадщини. З ініціативи Європейського колективу музейних працівників Culture Themes у ці дні музеї світу проводять флешмоб – селфі відвідувачів на тлі експонатів. Учасники флешмобу роблять знімки вподобаних експонатів, ділячись у мережі фото з хештегами #MuseumSelfie, #MuseumSelfieDay. Не вперше до акції приєднався й Укрпатент, у якому діє Музей правової охорони інтелектуальної власності. Сьогодні разом з нами в Museum Selfie Day взяли участь першокурсники факультету інформаційної політики й кібербезпеки Київського національного університету культури і мистецтв.

Майбутні документознавці ознайомилися з різновидами охоронних документів на об’єкти промислової власності та авторського права різних держав та історичних періодів, починаючи з ХІХ ст. Також екскурсанти мали можливість оглянути нові експонати, якими нещодавно поповнилася музейна колекція. Серед них, наприклад, авторські свідоцтва на сорти рослин, виведених ученими Національного ботанічного саду ім. М. Гришка, зокрема  на сорти бузку «Тарас Бульба», «Богдан Хмельницький» та «Вогні Донбасу».  

Музей ІВ пропонує експозицію, присвячену основним історичним етапам розвитку правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Для організації екскурсій звертайтеся до завідувача Антоніни Ферчук за тел.: +380 (44) 494-06-30.

 

 

 

 

 

10 січня 2020 року відбулася зустріч представників Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) з  представниками Торгово-промислової палати України (ТПП України), присвячена розгляду питань проведення Всеукраїнського конкурсу винаходів, спрямованого на популяризацію винахідницької діяльності та привернення уваги вітчизняних і закордонних інвесторів та виробників до українських новітніх розробок.

Під час заходу президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков зазначив, що реалізація Всеукраїнського конкурсу винаходів у партнерстві з Укрпатентом не лише сприятиме висвітленню інформації про перспективні українські винаходи, а й позитивно вплине на популяризацію технічної творчості, розширить можливості впровадження та застосування розробок, надавши авторам та патентовласникам нові економічні важелі та перспективи.

У свою чергу виконуюча обов’язки Генерального директора Укрпатенту Наталія Петрова та директор з автоматизації технологічних процесів Сергій Марченков зазначили, що Укрпатент відкритий до взаємодії з Торгово-промисловою палатою України з метою розширення обізнаності й можливостей малого та середнього бізнесу у сфері інтелектуальної власності.

Маючи на меті покращити ділове середовище й підвищити рівень інтелектуальної безпеки зовнішньоторговельної діяльності підприємств країни, учасники зустрічі прийняли рішення осучаснити Всеукраїнський конкурс винаходів у співпраці з Торгово-промисловою палатою України. Взаємодія з ТПП України в цьому контексті є актуальною для розвитку інтелектуального та інформаційного суспільства. На переконання учасників зустрічі спільне проведення Всеукраїнського конкурсу винаходів сприятиме зміцненню інноваційної складової економіки й позиціонуванню країни в якості активного учасника міжнародних відносин у сфері інтелектуальної власності, підвищить значимість інтелектуальної власності в очах світової спільноти та посилить конкурентні позиції національних виробників на європейському ринку.

Підсумовуючи зустріч, Наталія Петрова висловила вдячність Геннадію Чижикову за всебічну підтримку та надання необхідних ресурсів для розширення  можливостей вітчизняних новаторів, а також розвиток ідей комерціалізації та підтримки інноваційного підприємництва в Україні.

Як відомо, Всеукраїнський конкурс винаходів щороку проводився за дорученням Установи – центрального органу виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності та на виконання пп.36 п.8 Статуту Укрпатенту. Під час конкурсу визначалися найкращі інноваційні розробки, створені та впроваджені в Україні. Науково-методичне, організаційно-технічне й фінансове забезпечення конкурсу та загальна координація робіт з його проведення покладалися на Укрпатент. 

Протягом останніх років Всеукраїнський конкурс винаходів не проводився. Водночас Укрпатент отримував численні звернення представників Національної академії наук, вищих начальних закладів, малого й середнього бізнесу та винахідників про надання можливості взяти участь у конкурсі.

 

Використання ранжування для зменшення шуму під час пошуків 

Багато досвідчених пошуковців рекомендують концептуальний підхід, як найкращий шлях для проведення пошуку на новизну, рівень техніки чи патентоздатність. Він включає розбиття винаходу на його складові та їх поєднання для формування вичерпного запиту за допомогою логічного оператора AND.

У межах однієї концепції ви зазвичай використовуєте оператор OR для охоплення синонімів та різних класифікаційних символів. Однак іноді може знадобитись оператор AND в межах однієї концепції, якщо  на ваш запит надано занадто багато результатів або занадто багато шуму, тобто значна кількість  небажаних документів. Для уточнення запиту необхідний певний досвід, а іноді простий метод проб і помилок, щоб уточнити запит для отримання всіх релевантніх документів з допустимим рівнем шуму.

Гнучкий пошук у новому Espacenet

Гнучкий пошук у новому Espacenet пропонує більш вдале рішення. Алгоритм ранжування, як правило, дозволяє в першу чергу відобразити найбільш релевантні документи, навіть якщо ви використовуєте лише оператор OR. Просто виберіть у списку результатів впорядкований порядок сортування, наприклад "класифікація".
 
 

Цей підхід є корисним, принаймні, як вихідна точка для пошуку найбільш релевантних документів.

Для того, щоб отримати максимум користі від гнучкого упорядкування, необхідно правильно обрати ідентифікатори поля. Наприклад, при здійсненні пошуку за словом «laser» в ідентифікаторі за замовчуванням, тобто «Усі текстові поля або назви», основний алгоритм відбиратиме також винаходи, якщо пошуковий термін зустрічається в назві. Більш вдалим підходом у цьому випадку буде вибір «Усі текстові поля» (з охопленням назв, рефератів, описів та формул) замість «Усі текстові поля або назви».

Новий Espacenet доступний за адресою epo.org/espacenet

Джерело інформації Patent Information News 4/2019

 

Популярне на сайті

Безоплатні навчальні та довідкові матеріали ВОІВ та ЄПВ

Віртуальні навчально-інформаційні семінари ЄПВ з патентної інформації

ЄПВ здійснило публікацію програми вебінарів й інтерактивних навчальних курсів з патентної інформації на 2020 рік. Всі заходи безоплатні та здійснюються в режимі онлайн. Реєстрація для участі у будь-якому вебінарі здійснюється за адресою: https://epo.webex.com/mw3300/mywebex

Нижче наведено дати та час проведення вебінарів, що відбудуться у 2020 році.

Дата і час (за Києвом)
Назва
21.01.2020
1100
Патентні сімейства
22.01.2020
1100
Ознайомлення з новим Espacenet
28.01.2020
1100
База даних правового статусу INPADOC - основна
29.01.2020
1130
Новий Espacenet: розширені функції
11.02.2020
1100
PATSTAT онлайн
04.03.2020
1130
Ознайомлення з Європейським патентним реєстром
11.03.2020
1130
Систематизація інформації щодо EР та СPC як пов’язаних даних
09.06.2020
1600
Розширення та коригування строку дії SPC: захист понад 20 років у Європі, США та Азії: 
1. ЄС та США
16.06.2020
1600
Розширення та коригування строку дії SPC: захист понад 20 років у Європі, США та Азії: 
2. Китайський Тайбей, Сінгапур та оновлення щодо Китаю
23.06.2020
1600
Розширення та коригування строку дії SPC: захист понад 20 років у Європі, США та Азії:
3. Корея та Японія
16.09.2020
1130
Доступ до судових рішень щодо патентів стосовно всієї Європи через ECLI (European Case Law Identifier)
16.09.2020
1530
PATSTAT онлайн
29.09.2020
1530
Всесвітня база даних правового статусу INPADOC - основна
07.10.2020
1130
Ознайомлення з Європейським патентним реєстром
13.10.2020
1530
Патентні сімейства
24.11.2020
1600
Патентна інформація з регіону АSЕАN - патентні системи, пошук та документація:
1. Сінгапур та Малайзія
25.11.2020
1100
Всесвітня база даних правового статусу INPADOC - розширена
01.12.2020
1600
Патентна інформація з регіону АSЕАN – патентні системи, пошук та документація:
2. Таїланд та Індонезія
09.12.2020
1600
Патентна інформація з регіону АSЕАN - патентні системи, пошук та документація:
3. В'єтнам, Філіппіни та М'янма

 

З переліком усіх проведених і запланованих ЄПВ вебінарів з тематики, що стосується патентної інформації можна ознайомитися за адресою https://epo.org/pi-training .

Якщо ви пропустили один із вебінарів, не хвилюйтесь, більшість з них будуть доступні у форматі відеозапису протягом одного місяця після їх проведення. Необхідно перейти на https://epo.org/pi-videos та вибрати вебінар, який вас зацікавив.

Джерело інформації:  Patent Information News 4 /2019

 

Віртуальні навчально-інформаційні семінари ВОІВ з тематики РСТ

Щороку ВОІВ організовує низку безоплатних віртуальних семінарів (вебінарів), присвячених питанням, пов’язаним із системою РСТ. Мета цих вебінарів полягає в інформуванні користувачів у всьому світі про останні досягнення, зміни й оновлення в системі РСТ. Нижче наведено перелік вебінарів, запланованих на 2019 рік.

Щороку ВОІВ організовує низку безоплатних віртуальних семінарів (вебінарів), присвячених питанням, пов’язаним із системою РСТ. Мета цих вебінарів полягає в інформуванні користувачів у всьому світі про останні досягнення, зміни й оновлення в системі РСТ.

Нижче наведено перелік вебінарів, запланованих на 2019 рік.
 

 Дата і час
(за Києвом)
 Мова  Тема  

 29.01.2019
1830-1930
 31.01.2019
930-1030

 англійська PATENTSCOPE: Огляд пошукової системи PATENTSCOPE реєстрація
  19.02.2019
1830-1930
 21.02.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE: Пошук хімічної структури реєстрація
  19.03.2019
1830-1930
21.03.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
PATENTSCOPE для початківців
реєстрація
  30.04.2019
1830-1930
  02.05.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
PATENTSCOPE для експертів
реєстрація
  21.05.2019
1830-1930
  23.05.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Інструменти перекладу в PATENTSCOPE
реєстрація

 18.06.2019
1830-1930
  20.06.2019
930-1030

 англійська PATENTSCOPE: Пошук хімічної структури реєстрація
  23.07.2019
1830-1930
 25.07.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Як прочитати результати пошуку
реєстрація
  20.08.2019
1830-1930
  22.08.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE: Пошук документів, опублікованих мовами, які ви не знаєте реєстрація
  24.09.2019
1830-1930
 26.09.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Огляд пошукової системи PATENTSCOPE
реєстрація
  15.10.2019
1830-1930
  17.10.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Як побудувати комплексні запити
реєстрація
  19.11.2019
1830-1930
  21.11.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE: Пошук хімічної структури реєстрація
  10.12.2019
1830-1930
  12.12.2019
930-1030
 англійська PATENTSCOPE:
Ретроспектива 2019 року та плани на 2020 рік
реєстрація

 

З переліком усіх проведених і запланованих ВОІВ вебінарів з тематики РСТ, а також з відповідними матеріалами (зокрема, слайд-презентаціями PowerPoint) можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ВОІВ.

 

Джерело інформації: PCT Newsletter №01/2019

Корисно знати

Державні стандарти України (ДСТУ)

ДСТУ в галузі промислової власності

У 1997 році в Україні започатковано систему державних стандартів у галузі промислової власності та з 1 січня 1998 року наказом Держстандарту України від 6 червня 1997 року № 327 введено в дію такі стандарти:

  • ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення. Порядок складання та оформлення
  • ДСТУ 3575-97 Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення

Стандарти розроблені відповідно до чинного законодавства України в галузі промислової власності. Застосування цих стандартів є обовʼязковим для суб'єктів господарювання, визначених частиною 2 статті 15 Господарського кодексу України.

ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення.
Порядок складання та оформлення
Чинний від 1998-01-01

Цей стандарт установлює основні положення, порядок складання та оформлення патентного формуляра - офіційного інформаційного документа, який засвідчує стан об'єкта господарської діяльності як товару щодо порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на об'єкти промислової власності. Застосовується для забезпечення використання об'єкта господарської діяльності у державі та за кордоном без порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на обʼєкти промислової власності.

Для полегшення складання та оформлення патентного формуляра розроблено посібник "Виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на обʼєкти промислової власності. Порядок складання та оформлення патентного формуляра. Методичні рекомендації", в якому детально розʼяснюється як правильно заповнювати кожний розділ патентного формуляра з урахуванням чинних законодавчих актів України, а також норм міжнародного права у сфері правової охороні інтелектуальної власності.

ДСТУ 3575-97 Патентні дослідження.
Основні положення та порядок проведення
Чинний від 1998-01-01

Цей стандарт установлює основні положення, порядок проведення та форму звіту про патентні дослідження. Стандарт застосовується в усіх галузях господарської діяльності на етапах створення і використання об'єкта господарської діяльності. Суттю проведення патентних досліджень є визначення патентоспроможності об'єктів господарської діяльності, ситуації щодо використання прав на об'єкти промислової власності, а також виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та прав заявників на об'єкти промислової власності. У стандарті знайшли відображення правові відносини на всіх етапах життєвого циклу об'єкта господарської діяльності, здійснена гармонізація термінів та визначень з тими, що використовуються у чинному законодавстві України.

Для полегшення застосування цього стандарту розроблено посібник "Патентні дослідження. Методичні рекомендації", в якому розʼяснюються основні положення стандарту та надаються пояснення щодо їх використання. У методичних рекомендаціях висвітлюються можливості використання інформаційної бази для визначення патентної ситуації шляхом поєднання традиційних методів пошуку інформації та сучасних інформаційних технологій.

Ознайомитись із стандартами та посібниками до них можна у Фонді патентної документації громадського користування (ФГК).

Замовити виготовлення офіційних копій стандартів на паперовому носії чи в електронному вигляді можна в Державному підприємстві "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (ДП "УкрНДНЦ"):

  • надіславши листа на електронну адресу: ushop@uas.org.ua;
  • скориставшись послугами його інтернет-магазину shop.uas@org.ua

Контакти для замовлення нормативних документів:

(044) 452-42-13 – на паперовому носії;
(044) 450- 59-67 – на електронному носії.

Модифіковано 24.09.2019

 

Увага! Державна казначейська служба України вводить в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 31.12.2013 №1203 (із змінами та доповненнями).

ПОКАЗНИКИ

Грудень 2018 Грудень 2019

Винаходи

369
297

Корисні моделі

868
502

Промислові зразки

223
150

Знаки для товарів і послуг

3062
2791

Усього надійшло

4522
3740
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

21

Січня , 2020

На цей день подій не заплановано

Всі події